piątek, 4 maja 2012

Zaległości...

Dawno mnie nie było... Tak dawno, że aż trudno się zabrać do pisania... Tyle zaległości... dziś więc będzie fotograficznie :-) Troszkę naszej niemojskiej wiosny!!!


Wiosna do nas przyszła i już prawie odeszła... Przez te temperatury wszystko zakwitło, przekwitło- czeremchy, migdałki, magnolie nie mówiąc o ałyczach...

 
Są dwa drzewa bez których absolutnie nie wyobrażam sobie wiejskiego ogrodu, czy krajobrazu- są to właśnie ałycza i czeremcha. W zasadzie  to mam trzy takie drzewa- trzecim jest rozłożysta parasolowata jabłoń... My, z racji wykonywanego zawodu nie możemy pozwolić sobie na taki rarytas w ogrodzie. Nasze jabłonie wyglądają tak:

 
 
A tak kwitną nasze rajskie jabłuszka- pięknie wyglądają gałązki tej odmiany (dr. Sprenger) w wazonie :-)

 

 I nasze pszczółki. Na 2 pierwszych zdjęciach pszczoła miodna, a na trzecim nasza samotnica :-) Niedługo wstawię posta o naszych murarkach, które szaleją aż huczy!!!
 Mam nadzieję zmobilizować się i pojawiać się w wirtualnym świecie częściej. Tak to już ze mną jest, że z nastaniem wiosny przeprowadzam się do ogrodu i zapominam o bożym świecie... Mam wrażenie, że mój synek idzie w ślady mamusi... Wieś to wspaniałe miejsce do wychowywania dzieci! I pomimo pewnych braków, nie zamieniłabym już się na miasto :-) Tą małą dygresją kończę na dziś...
Całusy!!!!

13 komentarzy:

 1. kochana.....piękną wiosnę nam zapodałaś":)))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja spędziłam majówkę na wsi...było bosko!!! pięknie U Ciebie...właśnie za takie widoki uwielbiam wieś... pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Maj to chyba najpiękniejszy miesiąc, taka mnogość kwiatów ........... pięknie jest na wsi :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne jabłonie ... u mnie malutkie jeszcze i tylko 2 sztuki ich kwitnie ... mam nadzieję, że będą jabłusie...
  czeremchę też ... cudnie pachnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoja dygresja jest także moją, ja również poszłam z miasta na wieś i jestem tu już 29 lat, rozumiem Cię doskonale. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że jesteś:-))) Dla mnie synonimem wiejskiego ogrodu są stare jabłonie. A na czeremchę mam ogromną ochotę:-)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje kochane kwitnące drzewa.
  Buziaki
  K.

  OdpowiedzUsuń
 8. Twoje ostatnie zdania brzmią bardzo optymistycznie :) Mam nadzieję, ze i ja dojdę do takiego wniosku już za niecałe pół roku :) Zdjęcia piękne...
  Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja mam i czeremchę i stare jabłonie, jedna owocowała już w 1933 roku! Prawdziwy skansen! Ale u nas to dopiero różowy pąk. I dwa dni temu mieliśmy przymrozki.
  Z tą wsią i dziećmi to masz rację. Nie wyobrażam sobie wychowywania dzieci w mieście, a pewnie będę musiała;(

  OdpowiedzUsuń
 10. Matko, jak u Ciebie musi pachnieć tymi jabłoniami!

  OdpowiedzUsuń