poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Nowe życie starej okiennicy ... w sypialni :)

 Kiedyś dostałam 3 stare okiennice. Dwie z nich pozostały okiennicami w kozim domku, a trzecia stała w szopie i czekała na swój dzień... Stała tam rok. Niedawno sobie o niej przypomniałam, przyniosłam do domu  i pobieliłam mocno rozcieńczoną farbą akrylową. W tej postaci znów trochę postała w kuchni oparta o ścianę... Po jakimś czasie przykręciłam stare uchwyty od szafki i tak powstał wieszak.

Powiesiłam go w sypialni nad łóżkiem. Wiem, że nie bardzo w tej chwili pasuje, ale mam w planie przemalowanie mebli (łóżko, szafa i szafki nocne).
Nie mogę się tylko zdecydować, czy pomalować je na klasyczny orzech, czy pobielić. Większość mebli w domu mamy ciemnych, ale bardzo podobają mi się bielone. Nie jestem tylko pewna, czy dobrze będzie wyglądało połączenie ciemnych mebli z jasnymi (mamy w sypialni biurko ciemne, którego na pewno nie chcę w żaden sposób przerabiać). W każdym razie jedno jest pewne- mój nowy wieszak będzie pasował zarówno do białych, jak i do ciemnych mebli !
A tu kilka fotek z naszej sypialni. Szafę zrobił dawno, dawno temu brat dziadka mojego męża. Myślę o pomalowaniu jej na biało, dodaniu dekorów na drzwiach i uchwytów. Zamówiłam tez u stolarza pół okrągłą koronę na zwieńczenie szafy. (Podobną pół okrągłą dechę zamówiłam też do łóżka- razem z szafą nabiorą wtedy bardziej "secesyjnego" wyglądu i będą stanowiły fajny komplet).
I wszystko byłoby fajnie, tylko że od wiosny nie mogę znaleźć na to czasu... :)
2 komentarze:

  1. O, FAKTYCZNIE SZAFA ZYSKAŁA NA ZMIANIE:)))...ZACHWYCIŁA MNIE TA KORONKOWA PODUSIA:)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Szafa jest genialna, ale tak jak piszesz, dodałabym dekory na drzwiach:)) Gdybym ja miała taką, chyba zrobiąłbym coś takiego. Ewentualnie jeden na koronie. Widziałam tak ozdobiony mebel. Wyglądał świetnie. A Twoja sypialnia po przemalowaniu jest naprawdę super. Doskonale zaaranżowałaś tę piękną starą okiennicę! Jejku, to moje marzenie:) I poduchy śliczne, nie wspominam już o kuferku!!! Same perełki:) Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń