czwartek, 19 czerwca 2014

Piknik nad wodą i woda w ogrodzie...

 Tak jak pisałam wybraliśmy się na piknik... Nie było wcale łatwo znaleźć nad Bugiem w miarę bezpieczne miejsce z łagodnym zejściem do wody i takie gdzie jeszcze można złowić rybę...  Wypad na ryby potraktowaliśmy mocno z przymrużeniem oka, bo trudno nazwać łapanie dziesięciocentymetrowych uklei wędkarskim osiągnięciem :-) Ale staraliśmy się wpoić Chłopakom zasadę "Złów i wypuść" Największy problem mieli z wzięciem szamoczącej się rybki do ręki :-) A i wypuszczenie z rąk pięciolatka było niewątpliwie dla rybki ogromnym szokiem... Ale w końcu przeżyła :-) A my przetrwaliśmy pikniko- ryby w stanie suchym i nie podtopionym :-)
 Antek, mający świeżo w pamięci kąpiel w betonowym oczku wodnym, unikał wody jak ognia.

Chłopakom chyba jednak brakowało kąpieli, bo po powrocie do domu sami sobie takową urządzili.
Jak widać nasz ogród jest nie tylko do oglądania, ale i świetnie nadaje się do zabawy :-)
PA!

15 komentarzy:

 1. Fajny wypad nad wodę :) A ogród masz PIĘKNY! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej :) jaki cudowny ogród ... przepięknie wszystko kwitnie. Kocham mieszkanie na wsi:) sama mieszka na wiosce , mam zwierzaczki i ogród :) wychowywanie sie wśród zieleni to idealne dzieciństwo:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki jest sens zadawania bólu rybom, tylko dla satysfakcji ich złapania? NIe zrozumiem nigdy, jak juz cierpienie zadawać to nie bezsensowne, zjeść te ryby a nie męczyć dla zabawy.
  Anna

  OdpowiedzUsuń
 4. Czadowe ostróżki!! Moje w tym roku niedopilnowane pokładły się przy mocniejszym wietrze :/ Pięknie u Ciebie i dzieci na pewno szczęśliwe w takim otoczeniu :) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały piknik rodzinny. Czapy debeściarskie.
  Zwieńczeniem pikniku rodzinnego musiała być kąpiel, a że w ogrodzie ... Za to w jakim pięknym :)
  Uściski dla całej rodzinki

  PS. Ostróżki urzekające:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozczuliły mnie te łopianowe czapki :D świetnie spędziliście dzień, a z takiego prysznica sama bym skorzystała, w takich okolicznościach przyrody choćby i teraz, podziwiam całokształt i pozytywnie zazdraszczam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobają mi się te leśne elfy;)pozdrawiam serdecznie;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak tutaj pięknie i swojsko, że zostaję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Odkryłam niedawno Twojego bloga. Przeczytałam od dechy do dechy :-) Chylę czoła, podziwiam i pozytywnie zazdroszczę tej oazy spokoju, zieleni i w ogóle. Na pewno będę do Ciebie zaglądać. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Super kapelusze i ostróżki też! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kapelusze z liści łopianu wymiatają! Szałowo wyglądają chłopaki!

  OdpowiedzUsuń